Zamknij

Poseł Pięta o protestach przeciw „Zatrzymaj aborcję”: Jakaś grupa lewackich frustratów [WIDEO]

Redakcja
20.03.2018 12:48
Stanisław Pięta
fot. Radio ZET

W poniedziałek sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka pozytywnie zaopiniowała obywatelski projekt „Zatrzymaj aborcję”, który znosi możliwość przerwania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu. — Uważam, że jest to dobry projekt, a chore dzieci zasługują na leczenie — powiedział w rozmowie z Radiem ZET Stanisław Pięta. Poseł PiS w mocnych słowach wypowiedział się na temat osób przeciwnych projektowi „Zatrzymaj aborcję”. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Popierasz obywatelski projekt ''Zatrzymaj aborcję''?

Liczba głosów:

Reporter portalu RadioZET.pl dopytywał posła Prawa i Sprawiedliwości, czy jego partia nie obawia się społecznych protestów przeciw zaostrzeniu przepisów aborcyjnych. W środę swój sprzeciw wobec obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję” planują wyrazić studenci Uniwersytetu Warszawskiego. Na piątek zapowiedziano ogólnopolski protest kobiet.

— Pan wybaczy, zwolennicy zabijania dzieci nienarodzonych będą protestować? Przeciwko temu, że chcemy chronić nienarodzone dzieci? Być może będzie jakaś grupa lewackich frustratów, ale to wszystko... — powiedział przed kamerą Radia ZET poseł Pięta. 

Zobacz także

Obecnie obowiązująca ustawa z 1993 roku zezwala na dokonanie aborcji w trzech sytuacjach: gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety, gdy jest duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu lub gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego.

Projekt komitetu „Zatrzymaj aborcję” znosi tzw. przesłankę eugeniczną zezwalającą na przerwanie ciąży ze względu na wady płodu. 

RadioZET.pl/DG,SN