Zamknij

Projekt ustawy o aborcji trafił do sejmowej zamrażarki

Redakcja
02.07.2018 19:47
Zatrzymaj aborcję. Projekt ustawy skierowany do podkomisji
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

Bez decyzji w sprawie projektu ustawy zaostrzający prawo aborcyjne. Posłowie skierowali go do specjalnej podkomisji. Przeciwko wejściu w życie ustawy odbywały się demonstracje między innymi w Warszawie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Czy popierasz zaostrzenie prawa aborcyjnego?

Liczba głosów:

Podczas poniedziałkowego posiedzenia sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny większością głosów zdecydowała o powołaniu nadzwyczajnej podkomisji do rozpatrzenia obywatelskiego projektu ustawy w sprawie.

Zobacz także

Obywatelski projekt ustawy "Zatrzymaj aborcję" zakłada zniesienie możliwości przerwania ciąży ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkich i nieodwracalnych wad płodu.

Zobacz także

Protesty w całej Polsce

Posłowie nie zgodzili się, aby głos podczas poniedziałkowego posiedzenia komisji zabrała Kaja Godek, przedstawicielka wnioskodawców projektu kontrowersyjnej ustawy. - Państwo kolejny raz stosują przemoc wobec nienarodzonych dzieci. To jest przemoc władzy wobec obywateli, którzy chcą ochrony życia – mówiła do parlamentarzystów Godek.

Zobacz także

W czasie trwania obrad komisji w Sejmie, w kilku miejscach w Polsce trwały protesty przeciwników zaostrzenia prawa aborcyjnego. Demonstracje zorganizowane przez Ogólnopolski Strajk Kobiet odbyły się między innymi w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie.

RadioZET.pl/PAP/PTD