Zatrzymania ABW w Dzierżoniowie na koncercie neonazistów. Był tam brat radnego PiS?

Redakcja
22.04.2018 15:42
Koncert neofaszystowski
fot. Twitter

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Dzierżoniowie zatrzymali dwie osoby w związku z akcją wymierzoną w środowisko neofaszystów. W Dzierżonowie miał się odbyć koncert propagujący ideologię faszystowską – informuje prokuratura.

Dwaj neonaziści w rękach ABW. – W poniedziałek zostaną doprowadzeni do prokuratury. Nie chcę jeszcze mówić o ewentualnych zarzutach, które zostaną im postawione, ponieważ wciąż trwają czynności śledcze i analizowany jest materiał dowodowy – mówił rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy prokurator Tomasz Orepuk.

Neonaziści w rękach ABW

Jak na razie nie ma informacji o zarzutach dla zatrzymanych. – W poniedziałek zostaną doprowadzeni do prokuratury. Nie chcę jeszcze mówić o ewentualnych zarzutach, które zostaną im postawione, ponieważ wciąż trwają czynności śledcze i analizowany jest materiał dowodowy – komentuje prokurator.

Brat radnego PiS?

Jak informuje dziennikarz "Gazety Wyborczej" Jacek Harłukowicz, zatrzymani to Krzysztof  S., jeden z przywódców neonazistowskiego podziemia oraz Piotr G., brat aresztowanego niedawno radnego PiS, głównego podejrzanego w aferze z wyprowadzaniem środków PCK.

Zatrzymania w Dzierżoniowie

Orepuk dodał, że w akcji ABW i policji, która trwała od popołudnia w sobotę, uczestniczyło 300 funkcjonariuszy. Dokonano przeszukań kilkunastu miejsce m.in. pomieszczeń i pojazdów oraz wylegitymowano ponad sto osób.

Neofaszystowski koncert w Dzierżoniowie

W Dzierżoniowie był zaplanowany w sobotę koncert organizowany przez środowiska neofaszystowskie, który w efekcie działań służb się nie odbył.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta.pl/PAP/strz