Zamknij

Frasyniuk zabrał głos ws. zatrzymania. „Mamy do czynienia z państwem bezprawia”

Redakcja
14.02.2018 09:46
Frasyniuk zabrał głos ws. zatrzymania. „Mamy do czynienia z państwem bezprawia”

Mamy do czynienia z państwem bezprawia, państwem opresyjnym, które niszczy każdego obywatela stającego w obronie państwa prawa –— powiedział Władysław Frasyniuk, komentując swoje zatrzymanie przez policję.

Frasyniuk, komentując zatrzymanie przez policję, powiedział, że „mamy dziś do czynienia z państwem bezprawia, państwem opresyjnym, które niszczy każdego obywatela stającego w obronie państwa prawa”.

— To nie jest sensacja, że zatrzymali Frasyniuka. To memento tego, co powiedział Waldemar Żurek (sędzia, rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa – PAP) w wywiadzie, że on, prawnik, ma problemy, by sobie poradzić z bezprawiem, jakie stosuje wobec niego państwo, a co dopiero zwykły Kowalski — powiedział Frasyniuk.

Zobacz także

Jego zdaniem, obecnie w Polsce „korzystając z legalnych instytucji i chowając się za literę prawa, potrafi się niszczyć obywatela”.

— Nie ma to nic wspólnego z demokracją, z państwem prawa — powiedział Frasyniuk. 

Zagłosuj

Czy Frasyniuka zatrzymano słusznie?

Liczba głosów:

Były opozycjonista z czasów PRL został zatrzymany przez policję w swoim domu we Wrocławiu. Został zawieziony do Prokuratury Rejonowej w Oleśnicy, gdzie prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie przedstawił mu zarzut naruszenia nietykalności cielesnej dwóch policjantów na służbie i przesłuchał go w charakterze podejrzanego; przesłuchanie trwało 10 minut, po czym Frasyniuk został zwolniony do domu.

RadioZET.pl/pap/maal