Zamknij

Z prania brudnych pieniędzy zrobili sposób na życie. Policja zatrzymała 6 osób

Redakcja
29.03.2018 16:23
Policja
fot. Policja

Łódzcy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali sześć osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się oszustwami i praniem brudnych pieniędzy. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Poinformowała o tym w czwartek PAP rzeczniczka policji w Łódzkiem Joanna Kącka.

Jak zaznaczyła - funkcjonariusze działając w oparciu o postanowienia z Prokuratury Regionalnej w Łodzi - zatrzymali w Mławie i Nidzicy trzy kobiety i trzech mężczyzn w wieku od 23 do 46 lat.

- Realizacja była kontynuacją sprawy, która początek miała w kwietniu 2017 roku. Wówczas do aresztu trafił 44-letni Roman M. Mężczyzna jest podejrzany o organizowane siatki osób zakładających rachunki bankowe, na które wpływały pieniądze z oszustw dokonywanych metodą na policjanta - wyjaśniła.

Z zebranego materiału wynika, że zwerbowane osoby zakładały konta, a następnie za uzgodnione wynagrodzenie przekazywały do nich karty bankomatowe i numery pin, aby mocodawcy mogli pobierać wpływy. Pieniądze były wypłacane na terenie Wielkiej Brytanii przez innych członków grupy.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Liczba głosów:

Ustalenia śledczych wskazują, że posiadacze rachunków, po ich założeniu oraz przekazaniu dokumentacji i kodów do bankowości elektronicznej, nie interesowali się dalszymi operacjami.

Szacuje się, że grupa wyłudziła ponad 700 tys. zł.

Jak informuje Kącka, w sprawie przewidywane są kolejne zatrzymania, które mogą dotyczyć nawet ponad 200 osób.

RadioZET.pl/pap/maal