Zamknij

Zatrzymano podejrzanych o ok. 100 włamań m.in. do budynków OSP

Redakcja
02.08.2018 12:34
Policja
fot. PAP

Łódzka policja zatrzymała sześciu mężczyzn, podejrzewanych o dokonanie ok. 100 kradzieży na terenie całego kraju, a także paserstwo. Zatrzymani mieli kraść sprzęt i pieniądze z budynków Ochotniczej Straży Pożarnej oraz hydroforni.

Według informacji przekazanych przez rzecznika Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztofa Kopanię, czterech spośród sześciu zatrzymanych mężczyzn usłyszało zarzuty kradzieży z włamaniem. Pozostali dwaj podejrzani są o paserstwo. Zatrzymani są w wieku od 23 do 58 lat.

Pierwszych dwóch mężczyzn, 23- i 24-latka, zatrzymano w nocy 31 lipca w powiecie piotrkowskim; policja podejrzewała, że tej samej nocy włamali się oni do dwóch budynków OSP w powiecie zduńskowolskim. W samochodzie, którym się poruszali, odnaleziono m.in. motopompy, silniki spalinowe, agregat prądotwórczy i 9 węży strażackich. Jeszcze tej samej nocy zatrzymano pozostałych podejrzanych.

Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli m.in.: 13 węży strażackich, kosiarki i kosy spalinowe, motopompę, 72 silniki elektryczne, 6 agregatów prądotwórczych. Ustalono także, że zatrzymani mogą być sprawcami kradzieży z włamaniem do budynku OSP, do którego doszło w nocy z 23 na 24 kwietnia w miejscowości Trębaczew w powiecie rawskim. Skradziono stamtąd 8 węży strażackich i 1,6 tys. zł.

RadioZET.pl/pap/maal