Więzień uciekł ze szpitala. Wpadł w ręce ''łowców cieni'' [GALERIA]

Redakcja
05.06.2017 11:36
Więzień uciekł ze szpitala. Wpadł w ręce ''łowców cieni'' [GALERIA]
fot. Policja.pl

Piotr R. - poszukiwany od ponad tygodnia przestępca w rękach policji. 26 maja w spektakularny sposób uciekł policjantom, którzy przewieźli go na badania z aresztu do szpitala przy ul. Banacha w Warszawie. I chociaż Komendant Stołeczny Policji wyznaczył za jego schwytanie nagrodę, to zatrzymany został dopiero teraz.

Mężczyzna, który odsiadywał 7 lat więzienia za oszustwa i wyłudzenia, był ścigany w całej Polsce, także przez "łowców cieni". Z policyjnych ustaleń wynika, że z Warszawy pojechał do Poznania, a stamtąd do Trójmiasta.

W ucieczce ze szpitala pomógł mu wspólnik, który pilnującego go policjanta zastraszył przedmiotem przypominającym broń. Kolejna osoba miała pomóc w dotarciu do stolicy Wielkopolski, a następnie do Gdańska.

Piotr R. został zatrzymany w jednym z tamtejszych hoteli, w którym zameldował się używając belgijskiego dokumentu tożsamości. W pokoju trzymał naładowaną broń, amunicję i ponad 10 tysięcy złotych. Razem z Piotrem R. policjanci zatrzymali też trzy inne osoby. To one miały przez ten czas pomagać przestępcy w ucieczce. 

Zobacz spektakularne zatrzymanie Piotra R. W akcji ''łowcy cieni''.

RadioZET.pl/jk/DG