Zamknij

Zawaliła się kamienica na warszawskiej Pradze

Redakcja
10.04.2017 22:22

W poniedziałek przed godz. 20 na warszawskiej pradze przy ulicy Wileńskiej 5 zawaliła się część kamienicy. Był to pustostan. Mimo tego, na miejscu zjawili się strażacy z psami tropiącymi. Wtedy zawalił się drugi fragment budynku i poszukiwania ewentualnych ofiar zostały wstrzymane. Oficjalny komunikat mówi jasno - nikt nie ucierpiał.

Zawaliła się kamienica na warszawskiej Pradze
fot. PAP

10 kwietnia przed godziną 20 zawalił się fragment budynku przy ul. Wileńskiej 5. – To pustostan, ale na miejsce i tak wezwano strażaków z grupy poszukiwawczo-ratowniczej. Kilka minut po 20 zawalił się kolejny fragment. Zdecydowano o wycofaniu ratowników – komentował Artur Węgrzynowicz, reporter serwisu TVN Warszawa.

Zobacz także

Po chwili na miejscu zaleźli się strażacy z psami tropiącymi, jednak szczęśliwie nikt nie ucierpiał. - Na gruzowisko zostały wprowadzone psy. Na razie nie ma informacji o ofiarach – powiedział Łukasz Płaskociński ze straży pożarnej, dodając, że „najprawdopodobniej zawaliła się klatka schodowa na całej wysokości. Łącznie to pięć kondygnacji”. Przed godziną 22 pojawiły się już oficjalne komunikaty, że w wyniku zdarzenia nikomu nie stała się krzywda. Jedynie mieszkańcy sąsiednich klatek musieli zostać ewakuowani. - Ewakuowano około 40 osób. Postawiono autobus, w którym mogą czekać na rozwój wypadków. – pisał reporter TVN Warszawa.

RadioZET.pl/TVNWarszawa/strz