Zamknij

Zawiercie: Strajk w Odlewni Żeliwa trwa. Zarząd spółki nieugięty

Redakcja
11.02.2017 17:55
Odlewnia żeliwa
fot. ANDRZEJ WAWOK/REPORTER

Od poniedziałku pracownicy Odlewni Żeliwa w Zawierciu walczą o zwiększenie swoich wynagrodzeń, które zapewniłyby im godne życie. Zarząd spółki przedstawił swoim pracownikom trzy warianty wyjścia ze sporu. Żaden z nich nie spełnia postulatów strajkujących.

Strajk w zawierciańskim zakładzie rozpoczął się w poniedziałek o godzinie 6:00, kiedy większość pracowników odeszła od swoich stanowisk pracy. Oprócz okupacji zakładowej stołówki strajkujący zorganizowali we wtorek pikietę przed główną siedzibą spółki. Mimo upływu blisko tygodnia w protest zaangażowanych jest blisko 300 osób.

Zagłosuj

Czy strajki w zakładach pracy są dobrym sposobem na walkę o zwiększenie wynagrodzeń?

Liczba głosów:

Właściciele Odlewni Żeliwa zorganizowali cztery spotkania ze strajkującymi oraz przedstawicielami związków zawodowych, związków OPZZ oraz Solidarności. Z informacji udzielanych przez pracowników zakładu wynika, że prezes zażądał ich powrotu do pracy oraz przeniesienia strajków do domów. Miał zaznaczyć, że w dziale kadr czekają też gotowe formularze na wypowiedzenie umów zatrudnienia.

Protestujący żądają od firmy zwiększenia podstawowego wynagrodzenia, które wynosi obecnie 1600 złotych. Zarząd zakładu kategorycznie twierdzi, że w budżecie nie ma środków na wypłatę wyższych pensji.

RadioZET.pl/DG