Zamknij

Zbigniew Stonoga doznał udaru mózgu. „Otarłem się o śmierć”

29.03.2019 12:23
Zbigniew Stonoga
fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Zbigniew Stonoga zza krat pisze do swoich fanów o tragicznym stanie zdrowia. Znany i kontrowersyjny biznesmen doznał udaru mózgu. „25 marca 2019 roku otarłem się o śmierć” – taka informacja pojawiła się w jego mediach społecznościowych. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Zbigniew Stonoga doznał prawostronnego udaru mózgu. Z informacji opublikowanych w mediach społecznościowych wynika, że biznesmen jest przywiązany do łóżka za ręce i nogi. Zdaniem sądu w Krakowie Stonoga odmówił leczenia trombolitycznego. 

Sąd postanawia zezwolić na dokonanie zabiegu lekarskiego oraz zabiegów leczniczych z użyciem przymusu bezpośredniego poprzez zastosowanie siły fizycznej i unieruchomienia w pasach na cztery kończyny u osadzonego Zbigniewa Stonogi – czytamy na Facebooku. 

W kolejnej wiadomości Stonoga pisze, że otarł się o śmierć, leżąc w więziennym szpitalu. „Przed chwilką trafiła do mnie wiadomość, że Dr. Ryszard Sobieraj ordynator Krakowskiej wykańczalni wydał zgodę na to aby 3 dni po udarze przedstawiać mi kolejne zarzuty tym razem będą one dotyczyły licznych znieważeń moich pisowskich oprawców przeze mnie w tym Magdaleny Michalik prokuratora prokuratury okręgowej w Krakowie” – napisał. 

Zbigniew Stonoga oskarżony 

Zbigniew Stonoga stanął w połowie marca przed krakowskim sądem. Kontrowersyjny biznesmen jest oskarżony o wyrządzenie szkody znacznej wartości w majątku krakowskiej spółki motoryzacyjnej Viamot. 

Stonoga dał się szerzej poznać w 2015 r., gdy ujawnił w internecie akta śledztwa tzw. afery podsłuchowej. Chodziło o nagrania ważnych polityków PO w warszawskich restauracjach.

W przeszłości Stonoga był asystentem posłanki Samoobrony Wandy Łyżwińskiej i doradcą Andrzeja Leppera. W 2015 r. startował w wyborach do parlamentu z ugrupowaniem „Stonoga Partia Polska”. Uzyskał wynik poniżej 1 proc. poparcia.