Zamknij

Zbigniew Stonoga zwyzywał sędziego i prokuratora: "k...". "ch...". Został ukarany

24.04.2019 19:23
Zbigniew Stonoga
fot. ANDRZEJ WOZNIAK/East News

Zbigniewa Stonoga został ukarany tygodniowym osadzeniem w izolatce. Znany i kontrowersyjny biznesmen miał kierować obelgi i wyzwiska w listach do prowadzącego jego sprawę sędziego i prokuratura. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Zbigniew Stonoga w maju 2017 roku trafił do więzienia. W połowie marca przed krakowskim sądem ruszył jego proces. Kontrowersyjny biznesmen jest oskarżony o wyrządzenie szkody znacznej wartości w majątku krakowskiej spółki motoryzacyjnej Viamot.  

Jak informuje krakowski oddział ''Gazety Wyborczej'', Stonoga zza krat wysyła listy do sądu, w których w wulgarny sposób obraża sędziego Wojciecha Kolanko, przewodniczącego sądzącego go składu sędziowskiego, oraz prokurator, która sporządziła przeciwko niemu akt oskarżenia. Listy wpływają do sądu co 2-3 dni. W trakcie środowej rozprawy odczytano część z nich.

Zbigniew Stonoga w wulgarny sposób domaga się w nich m.in. widzenia z rodziną, obrzucając prokurator i sędziego wyzwiskami: "k...". "ch...", "sk...n"

GAZETA WYBORCZA

Kontrowersyjny biznesmen nie pojawił się na sali rozpraw. Z policyjnej notatki wynika, że Stonoga był agresywny i kiedy policjanci założyli mu kajdanki, odmówił pojechania na rozprawę. 

Zobacz także

Wielką niewiadomą pozostaje stan zdrowia Stonogi. Sądowi nie udało się uzyskać opinii biegłych co do stanu zdrowia Zbigniewa Stonogi. On sam twierdzi, że pod koniec marca doznał udaru mózgu i otarł się o śmierć

Stonoga dał się szerzej poznać w 2015 r., gdy ujawnił w internecie akta śledztwa tzw. afery podsłuchowej. Chodziło o nagrania ważnych polityków PO w warszawskich restauracjach. W przeszłości Stonoga był asystentem posłanki Samoobrony Wandy Łyżwińskiej i doradcą Andrzeja Leppera. W 2015 r. startował w wyborach do parlamentu z ugrupowaniem „Stonoga Partia Polska”. Uzyskał wynik poniżej 1 proc. poparcia. 

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza