Zamknij

Zbigniew Stonoga nie został pobity. Policja dementuje i prezentuje nagranie [WIDEO]

Redakcja
10.05.2017 16:33
Zbigniew Stonoga nie został pobity. Policja dementuje i prezentuje nagranie [WIDEO]
fot. Aleksandra Szmigiel/REPORTER

Komenda Stołeczna Policji zdementowała informacje o rzekomym pobiciu Zbigniewa Stonogi na warszawskiej komendzie. Sprawę nagłośnił na społecznościowym koncie biznesmena jego syn.

''Wczoraj (09.05) na portalu internetowym se.pl oraz w telewizji Superstacja zostały przedstawione nieprawdziwe informacje dotyczące zatrzymania przez policję Zbigniewa S. Wbrew wersji przedstawianej przez najbliższych oraz adwokata zatrzymanego mężczyzny, nie został on pobity przez funkcjonariuszy'' - czytamy w oficjalnym oświadczeniu policji.

Komenda Stołeczna Policji zaznacza, że ''do obrażeń ciała u Zbigniewa S. doszło na skutek jego zachowania i nie miały z tym związku inne osoby''. Na potwierdzenie swojego stanowiska, policja publikuje nagranie z monitoringu pomieszczenia, w którym został osadzony kontrowersyjny biznesmen.

Opinia publiczna o sprawie pobicia Stonogi dowiedziała się z jego Facebookowego konta, na którym syn zatrzymanego zamieścił następujący wpis: "Został straszliwie pobity na terenie Komendy Stołecznej Policji, stracił ponad litr krwi oraz użyto wobec niego paralizatora kiedy był już skuty kajdankami. Pobicie było tak straszne, że wymagane było wykonanie Tomografii Komputerowej głowy na terenie szpitala MSWiA w Warszawie".

Zbigniew Stonoga został zatrzymany w nocy z soboty na niedzielę w swoim domu. Biznesmen ma do odbycia karę roku pozbawienia wolności za oszustwo.

RadioZET.pl/Policja/DG