Zamknij

Zbigniew Stonoga wpadł w Holandii. Był poszukiwany ENA

08.01.2021 08:24

Zbigniew Stonoga zatrzymany w Holandii - dowiedział się portal niezalezna.pl. Poszukiwanemu Europejskim Nakazem Aresztowania biznesmenowi grozi kara do 15 lat więzienia. Wiadomo także, że przepadły poręczenia majątkowe Stonogi w wysokości 400 tys. zł.

Zbigniew Stonoga
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Zbigniew Stonoga miał ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości w holenderskiej miejscowości Dordrecht. Biznesmena namierzono dzięki jego aktywności w mediach społecznościowych. Wcześniej Stonoga nie dostał azylu w Norwegii. Tamtejsze władze przekonywał, że jest prześladowany przez polskie służby.

Zobacz także

Zbigniew Stonoga zatrzymany w Holandii

Według informacji portalu niezależna.pl na początku października Sąd Apelacyjny w Łodzi zwolnił Zbigniewa S. z tajemnicy dziennikarskiej. "Sprawa dotyczyła homoseksualisty, który popełnił samobójstwo po tym, jak S. upublicznił nagranie z nim w sieci. S. miał zostać w tej sprawie przesłuchany, ale uciekł do Norwegii, gdzie ubiegał się o azyl" - czytamy.

Przeciwko Zbigniewowi S. prowadzone są prokuratorskie postępowania. Biznesmen podejrzany jest o oszustwa podczas prowadzenia działalności charytatywnej. Tymczasem Sąd Okręgowy w Lublinie wystawił Europejski Nakaz Aresztowania za Stonogą. Wcześniej list gończy za nim wydała Prokuratura Regionalna w tym mieście.

"Sąd najpierw zdecydował się na wolnościowe środki zapobiegawcze, ale zmienił decyzję, kiedy okazało się, że S. uciekł za granicę. W związku z ucieczką stalker Zbigniew S. stracił 400 tysięcy złotych poręczeń majątkowych w dwóch sprawach, jednej prokuratorskiej, jednej sądowej" - informuje niezalezna.pl.

Zobacz także

RadioZET.pl/niezalezna.pl