Zamknij

Zbigniew Wieczorek nie żyje. Wieloletni nauczyciel z Radomia miał koronawirusa

26.10.2021 07:28
Zbigniew Wieczorek
fot. VI LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

Zbigniew Wieczorek, wieloletni nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze z Radomia zmarł z powodu zakażenia koronawirusem. Pedagog miał 64 lata. 

Zbigniew Wieczorek zmarł w poniedziałek 25 października 2021 roku. Informację o śmierci długoletniego nauczyciela języka polskiego i wiedzy o kulturze przekazało na swojej stronie internetowej VI Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. 

"Z wielkim bólem zawiadamiamy, że zmarł wieloletni nauczyciel i absolwent naszej szkoły, mgr Zbigniew Wieczorek. Informacje dotyczące uroczystości pogrzebowych zostaną podane wkrótce" – czytamy. 

Zbigniew Wieczorek nie żyje. Nauczyciel z Radomia miał koronawirusa

Jak podaje radomska "Gazeta Wyborcza", nauczyciel dwa tygodnie temu trafił do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem. Zbigniew Wieczorek ukończył studia na Wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. W "Kochanowskim" pracował przez ponad 40 lat. 

W latach 1984-1990 był kierownikiem działu oświatowego w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. "Był autorem inicjatywy «Kochanowski dla Radomia», w jej ramach zapraszał znanych profesorów, absolwentów «Kochanowszczaka», którzy przyjeżdżali tu z wykładami. Spotkania cieszyły się ogromnym powodzeniem" – napisała "Gazeta Wyborcza". 

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza