Zamknij

Zbigniew Wodecki nie żyje

Redakcja
22.05.2017 15:20
Zbigniew Wodecki nie żyje
fot. EastNews

Nie żyje Zbigniew Wodecki. Wybitny polski muzyk miał 67 lat. Zmarł w jednym z warszawskich szpitali, w wyniku komplikacji po zabiegu.

Zbigniew Wodecki nie żyje

Jednymi z najbardziej popularnych utworów artysty były „Chałupy Welcome To", „Lubię wracać tam, gdzie byłem", „Zacznij od Bacha" czy polska wersja tytułowej piosenki do bajki „Pszczółka Maja".

Zbigniew Wodecki urodził się 6 maja 1950 roku w Krakowie. Był piosenkarzem i instrumentalistą, głównie kojarzony ze skrzypcami i trąbką.

Od końca lat 60. związany z kabaretami "Piwnica pod Baranami" i "Anawa", a także z orkiestrą symfoniczną Polskiego Radia i Krakowską Orkiestrą Kameralną.

Jako piosenkarz debiutował w 1972. roku na festiwalu w Opolu.

Ostatnio ponownie trafił w gusta młodego pokolenia (i nie tylko) - albumem nagranym z zespołem Mitch&Mitch - "1976: A Space Odyssey". Krążek w 2016 otrzymał Fryderyka za "Album roku", a singiel „"Rzuć to wszystko co złe” - za utwór roku.

Zobacz także

Zmarł Zbigniew Wodecki

„Żegnaj Zbyszku. Byłeś genialnym muzykiem i cudownym człowiekiem. Do zobaczenia po drugiej stronie..." – napisał Andrzej Piaseczny na Facebooku.

Na początku maja artysta przeszedł udar, po którym wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej. Wodecki dostał także zapalenia płuc. Zmarł 22 maja 2017 roku.

Oto największe przeboje Zbigniewa Wodeckiego:

Największe przeboje Wodeckiego

Radio ZET/PAO/SI