Zamknij

Ziobro broni dziennikarzy i zapowiada walkę z nadużyciami wobec mediów

Redakcja
15.07.2017 22:02
Ziobro
fot. East News

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział, że jako Prokurator Generalny, będzie domagał się stanowczej reakcji prokuratury i organów mu podległych "wobec wszystkich sytuacji nadużycia ataków na media". Jak dodał, dotyczy to nie tylko mediów publicznych, "ale też wszystkich innych".

PiS myśli o zmianie hymnu. Chcesz tego?

Zbigniew Ziobro w sobotę w TVP Info był pytany m.in. o atak na dziennikarza tej stacji podczas ostatniej miesięcznicy smoleńskiej.

"To się kojarzy z minioną epoką"

- To jest bardzo smutne. Tutaj wychodzi prawdziwe oblicze tych, którzy dzisiaj mają pełne usta frazesów o demokracji, wolności, o tolerancji, bo widać z ich słów, ale też z ich zachowań, czasami wręcz agresji bezpośredniej, że tolerancja, wolność to są tylko i wyłącznie puste słowa, które nie leżą gdzieś głęboko w ich sercu, tylko są instrumentalnie wykorzystywane do gry politycznej - powiedział minister Ziobro.

- Ataki na media, na dziennikarzy, jeżeli z czymś się kojarzą, to z minioną epoką. Mogę powiedzieć, jako Prokurator Generalny, że będę domagał się stanowczej reakcji prokuratury i organów podległych mi wobec wszystkich sytuacji nadużycia ataków na media - zaznaczył.

Ziobro broni mediów publicznych i prywatnych

Jak podkreślił, dotyczy to nie tylko mediów publicznych, ale też wszystkich innych.

- Dziennikarze nie mogą bać się wykonywać swoich obowiązków, bo to jest właśnie zamach na demokracje, na fundamenty demokracji - tłumaczył minister.

Zobacz także

Zapewnił też, że "każdy przypadek ataku na dziennikarzy - czy to będzie stacja publiczna, czy prywatna, czy TVN, czy TVP, czy jakakolwiek gazeta - będzie przedmiotem intensywnego śledztwa". Podkreślił jednocześnie, że będzie się domagał bardzo stanowczych działań.

RadioZET.pl/PAP/MP