Zamknij

Ziobro: Sekcja zwłok Magdaleny Żuk zakończyła się. Możliwy handel kobietami

Redakcja
10.05.2017 16:06
Ziobro: Sekcja zwłok Magdaleny Żuk zakończyła się. Możliwy handel kobietami
fot. Wikipedia

Minister sprawiedliwości poinformował na konferencji, że sekcja zwłok Magdaleny Żuk zakończyła się. W sekcji brał udział polski prokurator oraz biegły sądowy. Ziobro przedstawił cztery hipotezy, jakie są obecnie brane pod uwagę. Jedną z nich jest podejrzenie zorganizowanego handlu kobietami.

Współpraca polsko-egipska

Zbigniew Ziobro poinformował na konferencji, że sekcja zwłok Magdaleny Żuk już się zakończyła. Minister zapewnił, że polska strona jest w dobrych relacjach z egipskimi śledczymi. - Nie możemy dzielić się z państwem szczegółami związanymi z sekcją zwłok Magdaleny Żuk, ponieważ jest to objęte tajemnicą śledztwa. Dziękujemy za współpracę i zainteresowanie - mówił Ziobro.

Zobacz także

Podejrzenie zorganizowanego handlu kobietami

Minister spytany przez dziennikarzy o zmianę w prawie do manifestacji, powiedział, że ze względu na dobro śledztwa i szacunek dla rodziny zmarłej, na konferencji nie będą poruszane inne sprawy. Ziobro mówił, że jak do tej pory polscy śledczy w porozumieniu ze stroną egipską biorą pod uwagę cztery hipotezy. Pierwsza to nieszczęśliwy wypadek, który miał miejsce w szpitalu. Druga załamanie psychiczne Magdaleny. Trzecią jest zabójstwo Polki, a czwartą z hipotez, o której mówił minister, istnieje podejrzenie zorganizowanego handlu kobietami. O podobnej sprawie mówił kilka godzin wcześniej Krzysztof Rutkowski. - Istnieje podejrzenie, jedna z wielu wersji, że możemy mieć tutaj do czynienia z szerszym problemem. Chodzi o handel ludźmi. To wskazywałoby na szczególnie poważny charakter tego przestępstwa - komentował Ziobro.

Tajemnica śledztwa

Minister skomentował okoliczności śledztwa w sprawie śmierci 27-latki. - W tej sprawie prokuratura rozpoczęła, zaraz po uzyskaniu informacji o tej tragicznej śmierci, intensywne czynności. Do Egiptu w dniu wczorajszym pojechał prokurator prowadzący śledztwo i biegły z zakresu medycyny sądowej; brali udział w sekcji zwłok i mamy informację, że została ona zakończona. Zostaliśmy poinformowani o wstępnych ustaleniach. Nie jest naszym zadaniem jednak, by na tym etapie przekazywać ustalenia, które będą przedmiotem dalszych weryfikacji - komentował.

Zobacz także

RadioZET.pl/strz