Zamknij

Ziobro przedstawił pierwszy akt oskarżenia ws. reprywatyzacji. Na celowniku 7 wpływowych osób

Redakcja
23.03.2018 13:00
Ziobro przedstawił pierwszy akt oskarżenia ws. reprywatyzacji. Na celowniku 7 wpływowych osób
fot. PAP

Pierwszy akt oskarżenia Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu ws. „dzikiej reprywatyzacji” w stolicy przedstawił na konferencji Zbigniew Ziobro.

Akt oskarżenia dotyczy siedmiu osób oskarżonych o 24 przestępstwa. Wartość szkody ma wynosić ok. 300 mln złotych. Jak zapowiedział minister, aktów oskarżeń „będzie dużo, dużo więcej, bo ogrom zaniedbań jest dużo większy”.

— Jest to pierwszy akt oskarżenia wobec siedmiu osób, adwokatów warszawskich, ale w toku jest kilkaset postępowań. Dziś jest szansa, aby zakończyć krzywdy ludzi wyrzucanych na bruk. Jesteśmy to winni ludziom, którzy przez lata przeżywali koszmar. Państwo przez lata było obojętne, a wręcz ukrywało sprawców. To skończyło się wraz z nadejściem rządu dobrej zmiany — powiedział Ziobro.

Minister podziękował prokuratorowi krajowemu Bogdanowi Święczkowskiemu, policjantom i funkcjonariuszom CBA, „którzy angażują się w tę sprawę”.

Zagłosuj

Jak oceniasz działalność komisji weryfikacyjnej?

Liczba głosów:

Jak informowaliśmy, w prokuraturach regionu warszawskiego i wrocławskiego toczy się 355 postępowań karnych dotyczących reprywatyzacji warszawskich nieruchomości. — Prokuratorskie śledztwa dotyczą 765 nieruchomości położonych pod różnymi adresami na terenie stolicy — podała Prokuratura Krajowa.

Biuro prasowe Prokuratury Krajowej poinformowało w środę w komunikacie, że w prokuraturach podległych Prokuraturze Regionalnej w Warszawie aktualnie prowadzonych jest 320 spraw karnych dotyczących reprywatyzacji warszawskich nieruchomości. Dotyczą one łącznie 561 warszawskich adresów. „Na bieżąco rejestrowane są nowe zawiadomienia, wobec czego liczba prowadzonych postępowań ulega zmianie” — zaznaczono.

RadioZET.pl/maal