Zamknij

Ziobro ostro w TVP. ''Nie widzicie tego, czy jesteście ślepi?''

Redakcja
22.08.2018 22:31
Ziobro
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Zbigniew Ziobro był środowym ''Gościem Wiadomości'' na antenie TVP Info. Minister sprawiedliwości mówił o czwartkowym posiedzeniu KRS. Ziobro odniósł się również do zarzutów opozycji i ''mediów mainstreamowych''. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W czwartek rozpocznie się plenarne posiedzenie Krajowej Rady Sądownictwa w sprawie oceny kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego. Pierwsza część sesji będzie dotyczyła obsady Izby Dyscyplinarnej SN i Izby Karnej. Posiedzenie zaplanowane na 23, 24, 27 i 28 sierpnia odbędzie się poza porządkiem przyjętym przed wakacjami. 

Minister sprawiedliwości pytany na antenie TVP Info o czwartkowe posiedzenie Rady powiedział, że "KRS odpowiada na potrzebę chwili". 

Pytany o zarzuty opozycji, że przesłuchania kandydatów nie są publiczne, stwierdził, że "jest to dość zabawny zarzut". - Opozycja mówi, że wzorem i ideałem była ta Krajowa Rada Sądownictwa która wcześniej funkcjonowała, przecież tamta KRS wszystkie prace zespołów prowadziła w sposób niejawny; co więcej zasadą było to, że nie przesłuchiwała kandydatów ubiegających się o stanowiska sędziów Sądu Najwyższego - wskazał.

- Pytam się panów z Platformy, Nowoczesnej, całej totalnej opozycji i mediów mainstreamowych: czy nie widzicie tego, czy jesteście ślepi, że doszło do zmiany na lepsze. Praca KRS jest jawna co do zasady jak działa ''in gremio'', w całości, a była poprzednio niejawna. Praca zespołów też zyskała (...) - poprzednio zespoły w ogóle nie wysłuchiwały stanowisk zainteresowanych, a teraz zasada jest ze każdy zainteresowany ma prawo i możliwość wypowiedzenia się (...) i to też zmiana in plus, na pewno – dodał.

Zobacz także

Plenarne posiedzenie KRS, które ma być transmitowane, ewentualnie z wyłączeniem jawności we fragmentach dotyczących danych wrażliwych, np. zdrowotnych, odbędzie się już bez wysłuchiwania kandydatów. Plenarne posiedzenie w czwartek i piątek będzie dotyczyć obsady stanowisk w Izbie Dyscyplinarnej i Izbie Karnej SN. W przyszłym tygodniu, w poniedziałek i wtorek, Rada zajmie się obsadą Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Izby Cywilnej.

RadioZET.pl/PAP/DG