Ziobro zapowiada surowe kary dla gospodarczych przestępców

Redakcja
23.06.2017 14:55
Ziobro zapowiada surowe kary dla gospodarczych przestępców
fot. PAP

Minister sprawiedliwości zapowiada drastyczne zaostrzenie kar za przestępstwa gospodarcze. To reakcja na dzisiejszą decyzję sądu w Szczecinie, który odrzucił wnioski prokuratury o aresztowanie podejrzanych w aferze w zakładach chemicznych Police.

Zbigniew Ziobro chce, żeby za przestępstwa, w których szkoda, wyłudzenie przekracza 10 mln, groziła kara 25 lat wiezienia, a nie 12 jak jest teraz. Sądy w takim przypadku nie mogłyby stosować zawieszenia wykonania kary.

- To dotyczyłoby również takich spraw jak Amber Gold czy innych tego rodzaju przestępstw gospodarczych - powiedział na konferencji Ziobro.

Zobacz także

Minister sprawiedliwości nie krył, że to reakcja na szokującą jak się wyraził decyzję sądu w Szczecinie, który odrzucił wniosek o aresztowanie zatrzymanych w aferze w zakładach chemicznych Police. 

Wczoraj funkcjonariusze CBA zatrzymali w sumie 10 osób, które według śledczych wyłudziły z państwowej spółki co najmniej 30 mln złotych. Wśród zatrzymanych są m.in były prezes ZCh Police Krzysztof J., byli członkowie zarządu Anna P. i Wojciech N., a także szefa PO w Policach Maciej G. i jego partyjny kolega Robert Z.

RadioZET.pl/pt/DG