Zamknij

Prokuratura Krajowa skontroluje śledztwo ws. księdza pobitego w Szczecinie

30.07.2019 09:31
Zbigniew Ziobro
fot. Wikimedia Commons

Prokuratura Krajowa zajmie się śledztwem w sprawie ataku na księdza w jednej ze szczecińskich parafii – poinformował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Przewodniczący Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki ubolewa nad kolejnym przejawem nienawiści wobec wierzących.

Ksiądz proboszcz z parafii św. Jana Chrzciciela w Szczecinie i kościelny zostali zaatakowani w ostatnią niedzielę przez trzech agresorów. Jak informowała TVP, zażądali szat liturgicznych, by… odprawić mszę. Wobec odmowy agresorzy pobili proboszcza.

Sprawą zajmie się Prokuratura Krajowa, która obejmie nadzorem śledztwo w sprawie ataku na księdza w Szczecinie. Zapowiedział to minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. 

Agresorzy zaatakowali proboszcza, kościelnego i zakrystiankę tuż przed mszą świętą. Jak podawała policja, jeden z nich uderzył w twarz proboszcza i pracownika kościelnego. Mimo ucieczki z zakrystii mundurowym udało się po 1,5 godz. zatrzymać agresorów.

Ksiądz i kościelny trafili do szpitala. Zostali opatrzeni, ich życiu nie grozi niebezpieczeństwo. Agresorzy z kościoła byli wcześniej notowani przez policję.

Zobacz także

Agresja na duchownego poruszyła polski Episkopat. Arcybiskup Stanisław Gądecki przesłał do szczecińskiego proboszcza oficjalny list. Życzy w nim powrotu do zdrowia, ubolewa też nad kolejnym przejawem „nienawiści wobec ludzi wierzących”.

Moje najwyższe zaniepokojenie budzą coraz częstsze akty nienawiści wobec ludzi wierzących, w tym wobec kapłanów oraz akty profanacji obiektów sakralnych, miejsc i przedmiotów kultu, tak ważnych dla katolików w Polsce.

arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski

RadioZET.pl/PAP/ episkopat.pl