Zamknij

Razem z Gowinem otworzyliśmy puszkę z datkami. Ile zebrano dla wicepremiera?

Redakcja
01.03.2018 14:37
Razem z Gowinem otworzyliśmy puszkę z datkami. Ile zebrano dla wicepremiera?

Po kontrowersyjnej wypowiedzi na antenie Radia ZET opozycja w Sejmie zebrała datki dla Jarosława Gowina. Wicepremier zgodził się przeliczyć pieniądze ze słoika w swoim gabinecie wspólnie z dziennikarzem Radia ZET, Konradem Piaseckim. Pieniądze zostaną przeznaczone na cele charytatywne.

Podczas środowych głosowań opozycja urządziła „zbiórkę na Gowina”. Po sali obrad Sejmu krążył słoik z naklejką „zbiórka na Gowina”. Posłowie m.in. Kukiz'15, PO i Nowoczesnej chętnie wrzucali do niego drobne „datki”.

Zbiórka to efekt wczorajszej wypowiedzi Gowina w Radiu ZET na temat jego zarobków. Wypowiedzi, która wywołała prawdziwą burzę. Polityk stwierdził, że kiedy był jeszcze ministrem sprawiedliwości, to czasami nie starczało mu do pierwszego.

Gowin powiedział, że kiedy w latach 2011-2013 kierował w rządzie PO resortem sprawiedliwości, miał na utrzymaniu trójkę dzieci i „czasami nie starczało do pierwszego”. Słowa te wywołały krytykę w niektórych mediach; stały się także przedmiotem licznych komentarzy i memów w internecie.

Zagłosuj

Czy Gowin przesadził mówiąc o swoich problemach finansowych?

Liczba głosów:

Jako pierwszy, ile jest w słoiku, dowiedział się Konrad Piasecki, który liczył pieniądze wspólnie z wicepremierem Gowinem w jego gabinecie. Opozycja zebrała dla wicepremiera dokładnie 242 złote. Gowin przekaże pieniądze na Centrum Myśli Jana Pawła II. Jak podał w czwartek wicepremier, dodatkowo podaruje Centrum 1200 zł od siebie.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Działające od 2006 roku Centrum Myśli Jana Pawła II to organizacja pozarządowa, która zajmuje się m.in. badaniami naukowymi, a także popularyzacją myśli papieża Polaka; funduje też stypendia m. st. Warszawy im. Jana Pawła II.   

Gowin przeprosił w środę za swe słowa. „Przepraszam tych, którzy poczuli się dotknięci moją niefortunną wypowiedzią — zwłaszcza tych, którzy zmagają się z prawdziwym niedostatkiem. Moim zamiarem nie było uskarżanie się na własną sytuację, która bez wątpienia jest o wiele lepsza niż milionów Polaków” — napisał wicepremier na Twitterze.

Całą rozmowę Konrada Piaseckiego z Jarosławem Gowinem znajdziecie na RadioZET.pl.

Więcej o zbiórce w Sejmie dowiecie się z anteny Radia ZET o godzinie 15 i o godzinie 17.

RadioZET.pl/maal