Zbiórka na ofiary księży pedofilów

Redakcja
19.03.2017 13:20
ksiądz
fot. Pixabay

"Zły dotyk boli całe życie" - pod takim hasłem w Puszczykowie koło Poznania odbyła się pierwsza w Polsce publiczna zbiórka na pomoc dla ofiar księży pedofilów.

Miejsce zbiórki nie jest przypadkowe. To właśnie w Puszczykowie msze odprawiał skazany za pedofilię ksiądz Roman, który jak to określił w wyroku sąd, uczynił z nastolatki seksualną niewolnicę. Kwestujący mówią, ze nawet jeśli księża zostają skazani, to Kościół zostawia ofiary bez żadnej pomocy.

- Temat jest raczej zamiatany pod dywan. Ofiary nie mogą liczyć na wsparcie. Uważam, że naszym obowiązkiem jest wspomóc takie dzieci - mówiła jedna z uczestniczek zbiórki.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc psychologiczną dla ofiar.

Rachunek sumienia duchownych

W marcu Konferencja Episkopatu Polski po raz kolejny zaapelowała: "zero tolerancji dla pedofilii”. W warszawskiej Archikatedrze św. Jana Chrzciciela drogę krzyżową poprowadził bp Rafał Markowski. Jak mówił miał być to "rachunek sumienia" dla wszystkich: "duchownych i świeckich, przełożonych i podwładnych''.

- Krycie i usprawiedliwianie nieprawości kapłanów przez ich przełożonych jest tak samo wielkim grzechem, jak ten, który usiłują ukryć - stwierdził bp. Markowski.

RadioZET.pl/DG