Zamknij

Nauczycielka uprawiała seks z uczniem. Oskarżonej grozi 12 lat więzienia

03.09.2020 14:30

Nauczycielka jednej ze szkół w gminie Zbójna (woj. podlaskie) uprowadziła 14-letniego ucznia i kilka razy uprawiała z nim seks – ustaliła łomżyńska prokuratura. Kobiecie grozi 12 lat więzienia.

Nauczycielka, seks z uczniem, sąd
fot. East NEws

Prokuratura zarzuca 34-letniej nauczycielce uprowadzenie dziecka – wbrew woli jego rodziców – oraz kilkukrotne obcowanie płciowe z nastolatkiem.

Sprawę prowadziła przez kilka miesięcy Prokuratura Rejonowa w Łomży. Jak wynika z komunikatu jednostki nadrzędnej, śledztwo zakończyło się spisaniem aktu oskarżenia. Dotyczy on czasu, w którym 34-latka była nauczycielką w szkole w Zbójnej, a 14-latek był jej uczniem.

Zwabiła i wykorzystała seksualnie ucznia? Są zarzuty dla nauczycielki

Podstawą śledztwo było zawiadomienie, które mieli złożyć rodzice nastolatka.

Zobacz także

Oskarżonej zarzuca się popełnienie dwóch przestępstw: uprowadzenia wbrew woli rodziców małoletniego poniżej lat 15 oraz kilkukrotnego obcowania płciowego z małoletnim

- podała prokuratura.

Zobacz także

Śledczy nie podali natomiast kiedy miało dochodzić do tych przestępstw. Przyznali jedynie, że 34-latka nie pracuje już w szkole po tym jak skandal ujrzał światło dzienne. Wobec kobiety był stosowany tymczasowy areszt. Wcześniejsze środki zapobiegawcze okazały się niewystarczające, gdyż kobieta korzystała z wolności i kontaktowała się z pokrzywdzonym.

Według Kodeksu karnego, za obcowanie płciowe z małoletnim poniżej 15 lat lub dopuszczanie się wobec takich osób innych czynności seksualnych grozi od dwóch do 12 lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP