Zamknij

Zastrzelono sołtysa. Trwa obława za sprawcą, dziesiątki policjantów na drogach

08.07.2020 18:33
Zbrza. Nie żyje sołtys postrzelony w głowę. Trwa obława za sprawcą
fot. EAST NEWS, zdjęcie ilustracyjne

61-letni mężczyzna został śmiertelnie postrzelony w Zbrzy w województwie świętokrzyskim. Według lokalnych mediów ofiara to sołtys miejscowości. Trwa obława za sprawcą. W akcji uczestniczy kilkudziesięciu funkcjonariuszy.

Do śmiertelnego postrzelenia mężczyzny w Zbrzy w powiecie kieleckim doszło w środę po godzinie 14. - Otrzymaliśmy zgłoszenie od mężczyzny, na numer alarmowy 112 z informacją, że na jednej z posesji w miejscowości Zbrza, znalazł ciało mężczyzny. Jak się okazało, 61-latek miał ranę postrzałową głowy. Zgłaszający podjął reanimację, ale niestety mężczyzny nie udało się uratować – powiedział Polskiej Agencji Prasowej Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Dodał, że przy ciele nie znaleziono broni. - Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna został śmiertelnie postrzelony i kwalifikujemy to jako zabójstwo. Na miejscu pracuje prokurator, biegły medycyny sądowej oraz technicy, którzy prowadzą oględziny miejsca zdarzenia, zbierają ślady i przesłuchują świadków – dodał.

Zobacz także

Zbrza. Sprawca postrzelenia uciekł

Policja ustaliła wstępnie, kim jest sprawca postrzelenia. Najprawdopodobniej to osoba, która była już wcześniej notowana i miała konflikty z prawem. Trwa obława, a w poszukiwania podejrzewanego zaangażowano kilkudziesięciu policjantów. - Na drogach mamy wystawione posterunki blokadowe, kontrolujemy samochody tak, aby zatrzymać tego wytypowanego mężczyznę – dodał funkcjonariusz.

Z nieoficjalnych informacji lokalnych mediów wynika, że zastrzelony mężczyzna to sołtys Zbrzy.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP