Zamknij

Zastrzelono sołtysa. Policja publikuje wizerunek poszukiwanego

08.07.2020 22:20
poszukiwany Leszek Gawior
fot. Policja

Świętokrzyska policja opublikowała wizerunek 57- letniego Leszka Gawiora, który może mieć związek ze śmiercią 61-letniego mieszkańca gminy Morawica. Trwa obława za sprawcą. W akcji uczestniczy kilkudziesięciu funkcjonariuszy.

- Poszukujemy 57- letniego Leszka Gawiora, który może mieć związek ze śmiercią 61-letniego mieszkańca gminy Morawica. Mężczyzna ostatnio ubrany był w ciemną kurtkę, czerwoną koszulkę oraz długie spodnie. Osoby, które mają wiedzę na temat miejsca pobytu mężczyzny proszone są o kontakt z policją. Mężczyzna może być uzbrojony i niebezpieczny - informuje świętokrzyska Policja.

Do śmiertelnego postrzelenia mężczyzny w Zbrzy w powiecie kieleckim doszło w środę po godzinie 14. - Otrzymaliśmy zgłoszenie od mężczyzny, na numer alarmowy 112 z informacją, że na jednej z posesji w miejscowości Zbrza, znalazł ciało mężczyzny. Jak się okazało, 61-latek miał ranę postrzałową głowy.  

Zbrza. Zastrzelono sołtysa. Trwa obława. Policja publikuje wizerunek poszukiwanego

Zgłaszający podjął reanimację, ale niestety mężczyzny nie udało się uratować" – powiedział PAP Karol Macek.

Dodał, że przy ciele nie znaleziono broni. "Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna został śmiertelnie postrzelony i kwalifikujemy to, jako zabójstwo. Na miejscu pracuje prokurator, biegły medycyny sądowej oraz technicy, którzy prowadzą oględziny miejsca zdarzenia, zbierają ślady i przesłuchują świadków" – dodał.

Zobacz także

Sprawca oddalił się. "Wstępnie ustaliliśmy, kim ta osoba mogła być. Była już wcześniej notowana i miała konflikty z prawem" – podkreślił Karol Macek, dodając jednocześnie, że w poszukiwania podejrzewanego zaangażowanych jest kilkudziesięciu policjantów.

Zobacz także

"W akcje zaangażowani są funkcjonariusze prewencyjni kryminalni i ruchu drogowego. Na drogach mamy wystawione posterunki blokadowe, kontrolujemy samochody tak, aby zatrzymać tego wytypowanego mężczyznę" – dodał.

RadioZET.pl/ PAP/ Policja Świętokrzyska