Zamknij

Zastrzelono sołtysa. W nocy policja znalazła kolejne ciało

09.07.2020 12:25
Poszukiwania podejrzanego o zabójstwo sołtysa Zbrzy
fot. Świętokrzyska Policja

W Zbrzy w województwie świętokrzyskim śmiertelnie postrzelono w środę 61-letniego mężczyznę, który według lokalnych mediów, był miejscowym sołtysem. Przez wiele godzin trwała obława za podejrzewanym o to zabójstwo. W nocy policjanci znaleźli kolejne ciało. Zmarły to poszukiwany mężczyzna. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo.

Pierwszy sygnał o tragicznym zdarzeniu w Zbrzy w gminie Morawica policjanci otrzymali w środę po godzinie 14. - 61-latek miał ranę postrzałową głowy. Zgłaszający podjął reanimację, ale niestety mężczyzny nie udało się uratować – mówił wtedy sierż. szt. Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Przy ciele mężczyzny nie było broni, a policja od razu założyła, że doszło do zabójstwa.

Zobacz także

Sprawca uciekł, a policjanci zaczęli zakrojone na szeroką skalę poszukiwania. Łącznie w akcji brało udział prawie 350 funkcjonariuszy. - Wstępnie ustaliliśmy, kim ta osoba mogła być. Była już wcześniej notowana i miała konflikty z prawem – mówił Macek. Jeszcze tego samego dnia wieczorem policja opublikowała personalia i rysopis poszukiwanego 57-latka - mieszkańca tej samej miejscowości, ostrzegając, że może być uzbrojony i niebezpieczny.

W nocy z środy na czwartek poszukiwany wrócił na teren swojej posesji. Z ustaleń policji wynika, że około godziny 1 w nocy 57-latek postrzelił się z broni, najprawdopodobniej tej samej, której wcześniej użył. - Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone do dalszych badań – podkreślił w czwartek w rozmowie z Polską Agencją Prasową  nadkom. Kamil Tokarski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Dodał, że policja pracuje pod nadzorem prokuratury nad dokładnym wyjaśnieniem przebiegu i okoliczności tego zdarzenia.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Świętokrzyska Policja