Zamknij

Zbudują najwyższy krzyż w Polsce. Będzie trzy razy większy niż pomnik Jezusa w Świebodzinie

Redakcja
08.06.2018 14:08
Pomnik
fot. East News

W gminie Błaszki w województwie łódzkim stanie najwyższy w Polsce krzyż. Ma mieć 100 metrów wysokości, czyli trzy razy tyle, co pomnik Jezusa w Świebodzinie.

Mierząca 33 metry figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie nie będzie najwyższym obiektem tego typu w Polsce. Najwyższy krzyż w Polsce, który stanie w Blaszkach, ma go przewyższyć aż trzykrotnie.

Najwyższy krzyż w Polsce

Pomysłodawca całej akcji, burmistrz Blaszek, z dumą opowiada o planach budowy. – To nie ma być krzyż z gminy Błaszki, tylko najwyższy krzyż w Polsce. Z tego, co wiem, na świecie są wyższe, ale w skali kraju to będzie ewenement – mówi Karol Rajewski.

Krzyż w Błaszkach

Burmistrz zapewnia, że budowa krzyża nie pochłonie publicznych pieniędzy. – Inicjatywa nie zrodziła się w głowie Burmistrza Błaszek i nie będzie realizowana ze środków publicznych gminy, ani też na terenie należącym do gminy, ale całym sercem popieram ten pomysł i przekażę na ten cel prywatne pieniądze, bo jestem Polakiem, katolikiem i kocham swoją Ojczyznę, za której wolność oddawali życie nasi rodacy – napisał Rajewski w komunikacie do mieszkańców.

Zobacz także

RadioZET.pl/lodz.wyborcza/telewizjarepublika.pl/strz