Zamknij

Burmistrz: budowa mostu ma pomóc w kampanii siostry Morawieckiego

Redakcja
17.08.2018 14:27
Zdaniem lokalnych władz premier chce zbudować most dla swojej siostry
fot. Piotr Dziurman/REPORTER/East News, Piotr Matusewicz/East News

Plany budowy nowego mostu na Odrze budzą kontrowersje. Zdaniem lokalnych władz zapowiedź powstania przeprawy między gminami Oborniki Śląskie i Miękinia ma pomóc siostrze premiera Mateusza Morawieckiego w jesiennych wyborach samorządowych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podała „Gazeta Wrocławska”, według rządowych planów nowy most ma powstać na wysokości Urazu, w odległości kilku kilometrów od istniejącej już od pięciu lat przeprawy w Brzegu Dolnym.

Zarówno władze gminy Oborniki Śląskie, jak i Miękini są zaskoczone deklaracją rządu, ponieważ nigdy nie zabiegały i nie planowały takiej inwestycji.

Zobacz także

Cytowany przez gazetę burmistrz Obornik Śląskich Arkadiusz Poprawa podkreślił: – Dzisiaj pieniądze trzeba włożyć w skomunikowanie mostu w Brzegu Dolnym z autostradą A4 i drogą ekspresową S5. To jest klucz dla północy Dolnego Śląska.

Zdaniem samorządowca w rządowych planach wcale nie chodzi o lepszą komunikację dla mieszkańców, ale wsparcie dla siostry premiera.

Anna Morawiecka jest typowana na kandydatkę Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Obornik Śląskich. Ponadto rodzina Morawieckich mieszka w domu pod Obornikami.

Zobacz także

– Nowy most w tym miejscu kompletnie nie rozwiązuje problemu komunikacyjnego mojej gminy, a jedynie szkodzi, bo budując go, zmarnujemy sporo pieniędzy – skomentował Poprawa w rozmowie z „Gazetą Wrocławską”.

Dziennik przypomina, że rządowy program budowy mostów zakłada 20-procentowy wkład finansowy gmin w planowane przeprawy. Obecne władze lokalne nie zamierzają przeznaczyć tyle pieniędzy na ewentualną inwestycję.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Wrocławska/PTD