Zamknij

Tragiczny wypadek niedaleko Lublina. Jedna osoba nie żyje, kilkunastu rannych

Redakcja
13.09.2018 11:21
Wypadek na DK12, policja kieruje objazdy
fot. Adam Staśkiewicz/East News Polska

Do bardzo niebezpiecznego wypadku doszło w czwartek rano, w miejscowości Garbów, na trasie Lublin–Puławy. W wyniku zderzenia trzech pojazdów kilkanaście osób trafiło do szpitala, a jedna poniosła śmierć. Obecnie droga jest zablokowana. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Lublinie zarządzają ruchem i kierują na objazdy. Trwa też akcja ratunkowa.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak ustaliła policja, pasażerski bus, samochód dostawczy oraz pojazd ciężarowy zderzyły się ze sobą około godziny 8.50, niedaleko stacji benzynowej na drodze krajowej numer 12.

Zobacz także

Na miejscu wypadku pojawiła się straż pożarna, ratownicy medyczni oraz funkcjonariusze lubelskiej policji. Do akcji włączono także śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak doszło do zderzenia?

Jak wynika z informacji pozyskanych przez portal lublin112.pl, kierowca seata, który jechał w kierunku Puław, skręcał w prawo do pobliskiej hurtowni. Z kolei jadący za nim mężczyzna kierujący ciężarowym iveco zaczął zwalniać. Natomiast znajdujący się za ciężarówką kierowca busa dostawczego nie wykazał się odpowiednią ostrożnością i z dużą siłą uderzył w tył pojazdu.

Zobacz także

Auto odbiło się i w efekcie silnego uderzenia, zjechało na przeciwległy pas ruchu. Pojazd wypadł wprost na czołowe zderzenie z jadącym z naprzeciwka busem pasażerskim.

Zobacz także

Obydwa samochody zostały doszczętnie zmiażdżone. Kierowców zakleszczonych w środku ratowali strażacy i ratownicy medyczni. Niestety, życia kierowcy busa pasażerskiego nie udało się ocalić. Mężczyzna doznał głębokich obrażeń i zmarł na miejscu.

W wypadku ucierpiało również szesnaście innych osób. Obecnie przewożeni są karetkami pogotowia oraz śmigłowcami do szpitali.

Policjanci wciąż zabezpieczają drogę po wypadku i ustalają jego dokładny przebieg oraz okoliczności. Blokada trasy w tym miejscu przewidywana jest jeszcze na wiele godzin.

RadioZET/onet.pl/lublin112.pl/JZ