Zamknij

Zderzenie tramwajów w Łodzi. Są ranni, w tym dziecko

Redakcja
15.10.2018 17:13
 Zderzenie tramwajów w Łodzi. Są ranni, w tym dziecko
fot. Marcin Jurkiewicz/East News

Dwa tramwaje zderzyły się ze sobą na skrzyżowaniu ulic Bratysławskiej i Wróblewskiego. Osiem osób jest rannych, to w większości starsi ludzie. Mężczyźni kierujący tramwajami byli trzeźwi. Tramwaje jeździły  objazdami, kursowały też autobusy zastępcze.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w poniedziałek, około godziny 15.00. Wskutek wypadku, utworzyły się spore utrudnienia w ruchu drogowym - napisał Express Ilustrowany.

Uderzył w tył tramwaju

Pojazdy zderzyły się ze sobą na ulicy Bratysławskiej przy ulicy Wróblewskiego, w kierunku Alei Włókniarzy. Jak podał Express Ilustrowany, tramwaj numer 12 miał nie zastosować wystarczających środków ostrożności i uderzył w tył tramwaju numer 14. Jak z kolei poinformował portal tvn24 - po wypadku motorniczy tramwaju, który spowodował zderzenie, mówił o awarii hamulców chwilę przed kolizją.

Zobacz także

Na miejscu kolizji natychmiast pojawiła się policja oraz karetka pogotowia. Na szczęście, podróżujący tramwajami nie są poważnie ranni i ich obrażenia nie stanowią zagrożenia dla życia.

Zobacz także

Na początku trasę od ulicy Piotrkowskiej do Centrum aż do Wyszyńskiego można było przejechać jedynie zastępcza komunikacją miejską. Obecnie, kursy tramwajów zostało przywrócone.

RadioZET/expressilsutrowany.pl/tvn24.pl/JZ