Zamknij
wypadek w Wielkopolsce
2 Zobacz galerię
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER (zdj. ilustracyjne)

Trzy ciężarówki zderzyły się na autostradzie A2 niedaleko miejscowości Żdżary. Jedna osoba nie żyje. Na miejscu pracuje policja i prokurator. W drugim wypadku, w którym doszło do zderzenia dwóch tirów na A2, nikt nie ucierpiał.

W zderzeniu trzech ciężarówek na autostradzie A2 niedaleko miejscowości Żdżary (pow. koniński, woj. wielkopolskie), do którego doszło w poniedziałek, zginęła jedna osoba - podała PAP. Dyżurny Punktu Informacji Drogowej poznańskiego oddziału GDDKiA poinformował, że do zdarzenia doszło około godz. 8.30 na 265 km. autostrady A2 niedaleko Konina. - Jezdnia w kierunku Poznania jest obecnie całkowicie zablokowana – przekazał dyżurny.

Wypadek na A2. Jedna osoba zginęła w zderzeniu ciężarówek

Jak przekazał w rozmowie z tvn24.pl kpt. Sebastian Andrzejewski, rzecznik konińskiej straży pożarnej, około godziny 7 zderzyły się dwa tiry na wysokości miejscowości Żdżary. Nikt nie ucierpiał. Zdjęcia z miejsca wypadku opublikowała KSRG Straż Pożarna Stare Miasto.

Jak dodał, godzinę później na A2, cztery kilometry dalej, na wysokości miejscowości Teresina, w wyniku zderzenia trzech ciężarówek doszło do tragedii. Jeden z kierowców był zakleszczony i nieprzytomny. - Dotarliśmy do niego i przekazaliśmy pogotowiu. Lekarz stwierdził zgon - powiedział.

– Na miejscu trwają czynności. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia, jest zbyt wcześnie, by mówić nawet o wstępnych ustaleniach – przekazał sierż. sztab. Szymon Urycki z konińskiej policji, cytowany przez tvn24.pl.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/tvn24.pl/PAP - Szymon Kiepel/KSRG Straż Pożarna Stare Miasto