Zamknij

To nie żart. W polskim lesie grasowała... zebra. Mamy zdjęcia i film

11.06.2020 18:52
zebra w polskim lesie
fot. Lasy Państwowe

Jak informują Lasy Państwowe, na Mierzei Wiślanej leśnicy natrafili na... zebrę. Zwierzę uciekło z mini zoo. Spacerowiczom udało się zrobić kilka zdjęć i nagrać krótki filmik.

Zebra w polskim lesie? Brzmi jak żart, ale takie zdarzenie miało dziś miejsce w pobliżu Jantaru (Pomorskie). Jak informują Lasy Państwowe, zwierzę biegało na terenie Nadleśnictwa Elbląg. Jak się okazało, uciekło z mini zoo.

"To, że klimat się ociepla to już wszyscy wiemy, ale żeby aż tak szybko" - pisze żartobliwie na swojej stronie Nadleśnictwo Elbląg.

Zebra w polskim lesie. "W leśnictwie Jantar pojawił się nowy gatunek"

Zwierzę zostało sfotografowane i nagrane przez spacerowiczów.

"Jak widać na zdjęciach, lasy Nadleśnictwa Elbląg, na Mierzei Wiślanej przypadły jej do gustu, a zapach borówek zachęcił do dłuższego spacerowania po lesie" - pisze Nadleśnictwo.

Zobacz także

Jak się okazało, zwierzę uciekło z miejscowego mini zoo.

Zobacz także

- Na szczęście nic jej się nie stało. Bezpiecznie wróciła już do domku. Teraz przechodzi okres rekonwalescencji - mówi Agata Borowiec, Mini ZOO w Jantarze.

Lasy Państwowe zachęcają turystów do dalszych odwiedzin miejscowych lasów. - Życzymy miłego dnia i zapraszamy na spacery po lesie – nigdy nie wiadomo jaka nas tam może czekać przygoda - czytamy.

Zobacz także

RadioZET.pl/ Lasy Państwowe/ TVN24