Zamknij

Łódzkie. Ciało 21-letniej uczestniczki wesela odnaleziono w stawie

26.09.2021 11:48
Łódzkie. Ciało 21-letniej uczestniczki wesela odnaleziono w stawie
fot. PIOTR JEDZURA /REPORTER (Zdjęcie ilustracyjne)

Ciało 21-letniej kobiety odnaleziono w niedzielę nad ranem w zbiorniku wodnym miejscowości Żelechlinek (Łódzkie). Jak ustaliła policja, ofiarą była uczestniczką odbywającego się w pobliżu przyjęcia weselnego. W tej sprawie zatrzymano jedną osobę. Okoliczności śmierci kobiety wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora.

Żelechlinek. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że 21-letnia mieszkanka Łodzi uczestniczyła w przyjęciu weselnym na jednej z sal bankietowych w Żelechlinku w pow. tomaszowskim. W niedzielę ok. godz. 7 nad ranem jej zwłoki ujawniono w pobliskim stawie. Do wyjaśnienia decyzją prokuratora została zatrzymana osoba, która jako ostatnia widziała kobietę żywą po opuszczeniu przez nią sali – przekazała PAP rzeczniczka prasowa Komedy Wojewódzkiej Policji w Łodzi mł. insp. Joanna Kącka.

Dodała, że na miejscu tragedii został zabezpieczony monitoring, prowadzone są oględziny oraz przesłuchania świadków.

Tragedia na weselu. Nie żyje 21-latka

- W tej chwili żadna z hipotez nie jest wiodąca, począwszy od nieszczęśliwego wypadku po kwestie z udziałem osób trzecich – zaznaczyła rzeczniczka.

W poszukiwaniach 21-latki po jej długiej nieobecności na sali brała udział rodzina, strażacy i policja. Z wody ofiarę wydobyli strażacy, którzy podjęli próbę resuscytacji.

RadioZET.pl/ Bartłomiej Pawlak (PAP)