Zamknij

Jak zapobiec wycince drzew? W Gdańsku powstał zespół szybkiego reagowania

Redakcja
01.03.2017 16:59
Jak zapobiec wycince drzew? W Gdańsku powstał zespół szybkiego reagowania
fot. Archiwum Radia ZET

Kilkadziesiąt zgłoszeń w zaledwie dwie doby po rozpoczęciu działalności. W Gdańsku stworzono specjalny zespół szybkiego reagowania. Ma on pomóc w monitorowaniu nielegalnej wycinki drzew.

Po wejściu w życie nowej ustawy o ochronie przyrody mieszkańcy zaczęli zgłaszać coraz więcej przypadków wycinek. Z uwagi na duże zainteresowanie tym tematem, w miejskim urzędzie powstała nowa komórka, do której można anonimowo wysłać maila ze zgłoszeniem niepokojącej sytuacji.

Zobacz także

Sprawę skomentował Dariusz Wołodźko z gdańskiego ratusza. - W większości były to zdarzenia bardzo dobrze udokumentowane zdjęciowo. Obecnie trwają postępowania wyjaśniające. W niektórych przypadkach można już powiedzieć, że wycinkę przeprowadzono legalnie. Inne wymagają więcej pracy i skontaktowania się z odpowiednimi instytucjami. Dopiero wtedy będzie można ustalić, czy w danym miejscu mogło dojść do wycinki - mówi pracownik referatu prasowego. 

Zagłosuj

Czy w Twojej okolicy widać przykłady nielegalnej wycinki?

Liczba głosów:

Wycinka drzewa jest nielegalna m.in. wtedy, gdy dany teren znajduje się pod opieką konserwatora zabytków. Od 1 marca nie można też ścinać drzew, na których ptaki budują swoje gniazda w okresie lęgowym.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/mba, KM