Zamknij

Znaleziono zwłoki noworodka. Matce grozi dożywocie

Redakcja
27.02.2017 14:32
Matce martwego dziecka grozi dożywocie.
fot. Archiwum Radia ZET

Zarzut zabójstwa usłyszała matka noworodka, którego ciało zostało znalezione w sobotę w Zgierzu.

Zarzut zabójstwa usłyszała matka noworodka, którego ciało zostało znalezione w Zgierzu. Taki sam zarzut prokuratura postawiła mężczyźnie u którego kobieta mieszkała. Śledczy podejrzewają jednak, że w zbrodni brała udział także trzecia osoba, koleżanka matki. Zostanie przesłuchana najprawdopodobniej jutro. Dzisiaj przeprowadzona została sekcja zwłok noworodka.

- Wstępne ustalenia posekcyjne dały podstawy do przyjęcia, że chłopiec mógł żyć przez krótki czas. Po urodzeniu został prawdopodobnie umieszczony w wiadrze, następnie zakopany - mówi w rozmowie z Radiem ZET Krzysztof Kopania z łódzkiej prokuratury.

Zagłosuj

Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabicie noworodka?

Liczba głosów:

Makabrycznego znaleziska dokonano na jednej z posesji. Martwe dziecko było zakopane w zaroślach w pobliżu domu, w którym mieszka jego 30-letnia matka. Policjanci zbadali sprawę, kiedy dotarły do nich sygnały, że kobieta była w ciąży, ale ślad po dziecku zaginął. Podejrzanym grozi nawet dożywocie.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Kilka miesięcy temu zgierska prokuratura prowadziła sprawę niemowlęcia, które pobite trafiło do szpitala. Rodzice twierdzili, że niemowlę wypadło z łóżka, ale lekarze nie uwierzyli w tę wersję i wezwali policję.

Radio ZET/MSO/MaAl