Pożar wysypiska w Zgierzu. Ogromna akcja strażaków [FOTO]

Redakcja
26.05.2018 08:22
Zgierz: Pożar wysypiska
fot. Facebook screen

Strażacy nadal walczą z dużym ogniem na wysypisku śmieci w Zgierzu (Łódzkie). Pożar odpadów wybuchł w piątek przed godz. 23 i jak informuje rzecznik prasowy łódzkiej straży pożarnej sytuacja nie jest jeszcze opanowana. Na miejscu pracuje już 45 zastępów.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak poinformował PAP oficer prasowy Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi st. kpt. Jędrzej Pawlak, płonie wysypisko śmieci znajdujące się na terenie dawnego zakładu Boruta przy ul. Kwasowej i Energetyków w Zgierzu.

Na terenie tego zakładu funkcjonowało kilka firm utylizujących odpady. Od godz. 23 z pożarem składowiska walczy 45 zastępów straży pożarnej z całego województwa. Wciąż ściągane są dodatkowe siły. Pożar nie jest jeszcze opanowany i cały czas się rozprzestrzenia – powiedział obecny na miejscu st. kpt. Pawlak.

Jak dodał, akcja jest trudna, lecz nie ma obaw, by ogień rozprzestrzenił się poza obszar byłego zakładu Boruty i zagroził okolicznym mieszkańcom.

Rzecznik wyjaśnił, że najprawdopodobniej płoną składowane w tym miejscu tworzywa sztuczne, które "nie powinny być aż tak bardzo toksyczne". Według wstępnych ustaleń strażaków prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie.

Pożar wysypiska w Zgierzu. ZDJĘCIA: 

Akcja gaszenia płonących odpadów może potrwać jeszcze wiele godzin.

Nad składowiskiem z daleka widoczne są wysokie płomienie, a nad miastem kłęby czarnego dymu.

Zobacz także

Na terenie dawnego zakładu Boruty znajduje się wysypisko z kilkudziesięcioma tonami różnego rodzaju odpadów.

RadioZET.pl/PAP/DG