Zamknij

14-latka zginęła, jadąc na rowerze. Potrącił ją kierowca śmieciarki

Redakcja
23.03.2018 14:57
Karetka
fot. PAP

14-letnia dziewczyna zginęła w piątek w wypadku drogowym w Studzienicach, w powiecie pszczyńskim (Śląskie). Jadąca na rowerze do szkoły nastolatka została potrącona przez wyjeżdżającą z bocznej drogi śmieciarkę –— podała policja.

Zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego w pszczyńskiej komendzie, Wojciech Sobczak, powiedział PAP, że do wypadku doszło na ul. Bażantów.

— Samochód ciężarowy wywożący odpady, wyjeżdżając z bocznej drogi dojazdowej do posesji, wyjechał na ul. Bażantów wprost przed nadjeżdżającą na rowerze 14-latkę. W wyniku potrącenia dziewczyna wpadła pod koła ciężarówki — powiedział nadkom. Sobczak.

Zagłosuj

Czy czujesz się bezpiecznie na polskich ulicach?

Liczba głosów:

Dziewczyna jechała z domu do szkoły, przejechała około 500 metrów. Na miejscu wypadku przez ponad godzinę trwała reanimacja nastolatki.

— Zakończyła się niestety niepowodzeniem. Lekarze stwierdzili zgon — powiedział policjant.

38-letni kierowca śmieciarki, mieszkaniec powiatu pszczyńskiego, był trzeźwy. Miał wszystkie uprawnienia do prowadzenia pojazdu.

— Nie wiadomo dlaczego nie zauważył nastolatki. W wyniku wypadku doznał zapaści psychicznej. Jego stan uniemożliwiał jakikolwiek kontakt z nim. Został przewieziony do szpitala — dodał nadkom. Sobczak.

RadioZET.pl/pap/maal