Zamknij

Zaginął w grudniu 1999 roku. Po 20 latach wiadomo już, co się wydarzyło

09.09.2019 15:22

54-letnia kobieta usłyszała zarzut zabójstwa męża po dwudziestu latach od zbrodni. Przyznała się do zabójstwa i została tymczasowo aresztowana przez sąd – podała prokuratura. Kobiecie grozi dożywocie.

Zaginął w grudniu 1999 roku. Po 20 latach wiadomo już, co się wydarzyło
fot. Shutterstock

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W poniedziałek podano w komunikacie, że na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu miejscowy Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania wobec mieszkanki Zgorzelca podejrzanej o dokonanie w 1999 roku zabójstwa męża.

Zobacz także

Do zbrodni doszło w grudniu 1999 roku, kiedy w czasie awantury domowej kobieta zadała swojemu mężowi cios przy użyciu noża, powodując jego zgon. Zwłoki mężczyzny zostały następnie ukryte, a na policję zgłoszono jego zaginięcie. Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu

„Nie mogę zdradzić szczegółów, ale dzięki działaniom podjętym przez Prokuraturę Rejonową w Zgorzelcu ustalono, że uznawany za zaginionego mężczyzna padł ofiarą zabójstwa, którego sprawcą była jego żona. Kobieta została zatrzymana i po doprowadzeniu do prokuratury przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu” – powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski.

Zobacz także

Dodał, że w sprawie przeprowadzono też inne dowody, w tym przesłuchano świadków, a także dokonano oględzin i wizji lokalnej w mieszkaniu podejrzanej, gdzie pomimo upływu czasu udało się zabezpieczyć ślady zbrodni.

Za zbrodnię zabójstwa 54-letniej kobiecie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/PAP