Zamknij

Zielona Góra: 58-letni nauczyciel podejrzany o kontakty płciowe z 14-latką

19.08.2020 13:02
Szkoła
fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Zielona Góra. 58-letni nauczyciel  jest podejrzany o kontakty płciowe z 14-letnią uczennicą. Mężczyzna aktualnie przebywa w areszcie.

Nauczycielowi z jednej zielonogórskich szkół podstawowych grozi 12 lat więzienia za kontakty płciowe z 14-latką. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, Zbigniew Fąfera przekazał, że podejrzany mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

Zielona Góra. 58-letni nauczyciel podejrzany o kontakty płciowe z uczennicą

"58-letni Jarosław T. usłyszał zarzut obcowania płciowego z małoletnią poniżej 15 roku życia (art. 200 § 1 kk). Z uwagi na charakter sprawy prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie, a sąd się do niego przychylił" – przekazał rzecznik prasowy.

Zobacz także

Zbigniew Fąfera dodał, że charakter sprawy, a także dobro osoby małoletniej wymaga od prokuratury ograniczenia zakresu przekazywania informacji opinii publicznej dotyczących szczegółowych ustaleń śledztwa.

Zobacz także

Związek 14-latki z 58-letnim nauczycielem odkryła jej matka, która zawiadomiła prokuraturę. W sprawie wszczęto postępowanie. Podejrzany mężczyzna usłyszał zarzuty. Aktualnie 58-latek przebywa w areszcie. Trafił do niego w lipcu 2020 roku. Jako pierwszy o sprawie informował serwis newslubuski.pl.

RadioZET.pl/PAP/newslubuski.pl