Rozbił kilka aut i potrącił 12-latka. Jest w rękach policji

05.06.2019 09:56
Rozbił kilka aut i potrącił 12-latka. Jest w rękach policji
fot. Anna Rezulak/KFP/REPORTER/East News

Zatrzymano 41-latka, który we wtorek, będąc pod wpływem środków odurzających, uszkodził kilka samochodów przy ul. Obywatelskiej w Zielonej Górze. Jedno z aut uderzyło w 12-latka, który został przewieziony do szpitala. Następnie pojazd wtoczył się na plac zabaw – poinformowała w środę Małgorzata Stanisławska z zielonogórskiej policji.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 21.00. Z relacji świadków wynika, że 41-latek, wycofując Fordem Mondeo z podziemnego garażu, z impetem uderzył w trzy samochody zaparkowane przed jednym z bloków. Jeden z nich – Fiat Punto potrącił 12-latka bawiącego się na chodniku, a następnie, przełamując drewniany płotek, wtoczył się na pobliski plac zabaw. Na szczęście tam nikomu nie zrobił krzywdy.

Zobacz także

Pomocy rannemu chłopcu udzieli świadkowie wypadku. Nastolatek ze złamaną miednicą został przewieziony do szpitala. Świadkowie wypadku zabrali również kluczyki od auta kierowcy Forda Mondeo i pilnowali go do przyjazdu policji.

Był pod wpływem narkotyków?

Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, 41-latek leżał obok swojego samochodu, a następnie zaczął się rozbierać. Nie było z nim żadnego kontaktu, był pobudzony i nie reagował na polecenia. Było jasne, że jest pod pływem jakichś środków odurzających. Obecnie jest na obserwacji w szpitalu.

Zobacz także

– Od mężczyzny została pobrana krew do szczegółowych badań. Zachodzi podejrzenie, że oprócz środków odurzających mógł również pić alkohol. Wstępne badanie moczu wykazało obecność w jego organizmie THC występującego w marihuanie. Zachowanie 41-latka wskazywało jednak, że mógł być również pod wpływem innych, dużo silniejszych środków odurzających – powiedziała Stanisławska.

Zobacz także

Prawdopodobnie 41-latek odpowie za spowodowanie wypadku drogowego, będąc pod wpływem środków odurzających. Ostateczna kwalifikacja prawna zostanie jednak ustalona po zakończeniu dochodzenia i wydaniu opinii lekarskiej o obrażeniach potrąconego chłopca.

RadioZET/PAP