Uderzył w kobietę na pasach. Mówił, że nie zdążył zahamować [WIDEO]

Redakcja
16.04.2018 17:55
Uderzył w kobietę na pasach. Mówił, że nie zdążył zahamować [WIDEO]
fot. KMP Zielona Góra

W piątek w Zielonej Górze doszło do potrącenia pieszej przechodzącej przez jezdnię. Kierujący Skodą Octavia nie zahamował przed przejściem dla pieszych, mimo że widział samochód zatrzymujący się na pasie obok. Policjanci opublikowali w sieci przerażające nagranie. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło w piątek na ulicy Zjednoczenia w Zielonej Górze. Na prawym pasie przed przejściem dla pieszych zatrzymał się prawidłowo samochód osobowy, przepuszczając pieszą. Kiedy kobieta była już na drugim pasie jezdni, została uderzona przez samochód marki Skoda Octavia.

Kierujący Skodą Octavia 47-letni mieszkaniec Poznania powiedział policjantom, że zauważył na pasie obok samochód zatrzymujący się przed przejściem dla pieszych. Niestety „nie zdążył” zahamować i uderzył w kobietę znajdującą się na pasach — informuje KMP w Zielonej Górze.

Poszkodowana to 47-letnia mieszkanka gminy Świdnica. Na szczęście nie została poważnie ranna. Kobieta doznała ogólnych potłuczeń i zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. 

Zobacz także

Funkcjonariusze przypominają, że za popełnienie takich wykroczeń w ruchu drogowym można otrzymać nawet 10 punktów oraz 500 złotych grzywny. Za wyjątkowo niebezpieczne zachowanie może być zatrzymane kierującemu prawo jazdy, a wniosek o ukaranie będzie skierowany do sądu.

RadioZET.pl/DG