Zamknij

Nastolatek potrącony przez rozpędzone auto. Kierowca brał narkotyki

23.08.2022 16:00

Policjanci z Zielonej Góry opublikowali nagranie z wypadku, do którego doszło 21 sierpnia w nocy na jednej z głównych ulic miasta. 22-latek potrącił na przejściu dla pieszych 17-latka. Sytuacja wyglądała bardzo groźnie – poinformowała Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

wypadek w Zielonej Górze
fot. Lubuska Policja

17-latek został potrącony na pasach w Zielonej Górze. Lekarz wstępnie określił obrażenia pokrzywdzonego nastolatka jako średnie, ale nie wykluczył, że dalsze badania mogą wykazać, że są poważniejsze.

22-letni kierowca został zatrzymany i usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego. Test wykazał w organizmie młodego kierowcy obecność narkotyków.

Zielona Góra. 17-latek potrącony na pasach. Wideo

Do potrącenia doszło w niedzielę (21 sierpnia), po godzinie 22, na przejściu dla pieszych przy ul. Wojska Polskiego.

Na zapisie z miejskiego monitoringu widać, jak w oddali przez jezdnię po pasach przechodzi człowiek. Po chwili w kadrze pojawia się szybko jadące auto. Pieszy próbował jeszcze uciekać, ale niestety nie zdążył i doszło do potrącenia.

Wstępne badanie wykazało, że 22-latek kierował autem mając w organizmie marihuanę, amfetaminę i morfinę. Pobrano od niego krew do szczegółowych badań, a biegły określi czy stężenia narkotyków miały wpływ na jego zachowanie za kierownicą.

Policjantka przypomniała, że za spowodowanie wypadku drogowego grozi do trzech lat więzienia, a jeśli jego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu górny wymiar kary wzrasta do ośmiu lat.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ Marcin Rynkiewicz/ Policja Zielona Góra