Porysowała kilka aut. Twierdziła, że nie mogła przejść chodnikiem [WIDEO]

Redakcja
05.02.2019 12:16
Zielona Góra
fot. Lubuska Policja

Zielonogórska policja zatrzymała 60-latkę odpowiedzialną za zniszczenie trzech samochodów. Kobieta porysowała karoserię aut, które jej zdaniem zajmowały za dużo miejsca na chodniku i tamowały przejście. 

O sprawie poinformowała zielonogórska „Gazeta Wyborcza” oraz lokalna policja, która udostępniła także nagranie z incydentu. Widać na nim ubraną w czerwoną kurtkę i trzymająca psa na smyczy kobietę, która przechodzi obok samochodu, rysując jego karoserię. Okazało się, że to 60-letnia mieszkanka miasta, która zniszczyła w ten sam sposób jeszcze dwa pojazdy. Policję o zajściu poinformowała właścicielka jednego z nich.

Po zatrzymaniu przez policję 60-latka próbowała tłumaczyć, dlaczego to zrobiła. Twierdziła, że przeszkadza jej, gdy samochody parkują na chodniku, bo nie może wtedy swobodnie przejść (co brzmi absurdalnie, ponieważ na nagraniu widać, że nie miała problemu z przejściem między samochodami a ogrodzeniem). Kobieta odpowie za uszkodzenie mienia, a za to przestępstwo Kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

Policjanci przeprowadzili oględziny uszkodzonych pojazdów. Wszystkie trzy miały przerysowany lewy bok. Właściciele wycenili straty na łączną kwotę blisko 10 tys. zł. 60-latka przyznała się do winy i dobrowolnie poddała karze uzgodnionej z prokuratorem. Została zobowiązana do naprawienia wyrządzonej szkody, zapłaci grzywnę w wysokości 2 tys. zł., jak również będzie musiała pokryć koszty postępowania sądowego.

RadioZET.pl/LubuskaPolicja/zielonagora.wyborcza.pl/MP