Zamknij

Tragedia na drodze krajowej. Są ofiary śmiertelne, na miejscu śmigłowiec

23.07.2019 18:11
Wypadek na DK 27
fot. Albin Marciniak/East News

Na drodze krajowej numer 27 zderzyły się dwa samochody osobowe. W wypadku zginęły dwie osoby, a dwie zostały ranne. Do dramatycznego zdarzenia doszło na odcinku pomiędzy Nowogrodem Bobrzańskim. Droga obecnie jest zablokowana, i utrudnienia w ruchu utrzymają się jeszcze przez kilka godzin.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak z kolei informuje zielonogórska Gazeta Wyborcza, do wypadku doszło około godziny 16.00 na na 48. kilometrze drogi krajowej numer 27. Szosa ta ma złą sławę – dochodzi na niej do wielu niebezpiecznych, często dramatycznych zdarzeń. Nazywana bywa też "trasą śmierci".

Dwie osoby nie żyją

Jak przekazała w rozmowie z Gazetą Wyborczą rzeczniczka prasowa policji w Zielonej Górze, Małgorzata Barska, "czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe”.

Zobacz także

- W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniosły dwie osoby. Droga jest w tej chwili całkowicie zablokowana – informowała policjantka.

W akcji ratowniczej brało udział pięć zastępów straży pożarnej. Na miejsce zadysponowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zobacz także

Policja wyznaczyła objazdy

W samochodach, które uczestniczyły w zderzeniu, łącznie podróżowały cztery osoby.

Policja wyznaczyła dla kierowców objazd przez m.in. Kaczenice, Niwiska i Ochlę, skąd można się kierować dalej w kierunku Świdnicy i Zielonej Góry. Przewidywany czas trwania utrudnienia to około trzech godzin.

Zobacz także

Na miejscu wypadku czynności wciąż prowadzi policja i straż pożarna.

 

RadioZET.pl/zielonagora.wyborcza.pl/PAP