Zamknij

Zielona Góra: Zabił konkubinę siekierą. Grozi mu dożywocie

23.11.2020 17:49
Zielona Góra, zabójstwo konkubiny
fot. East News

Od ciosów siekierą, zadanych w głowę, zginęła 60-letnia mieszkanka jednego z bloków w Zielonej Górze. Oskarżonemu z zarzutem zabójstwa 62-letniemu konkubentowi grozi dożywocie.

Zabójstwo w mieszkaniu w jednym z bloków Zielonej Góry. Śledczy ustalili, że do zbrodni na kobiecie doprowadził jej konkubent. Tragedia rozegrała się w czwartek, 19 listopada.

Z ustaleń wynika, że oboje nadużywali alkoholu. Do zabójstwa mogło dojść w czasie awantury.

Zielona Góra. Zabił konkubinę zadając ciosy w głowę. Usłyszał zarzut

- 62-latek usłyszał zarzut zabójstwa swojej partnerki, do którego się nie przyznał. Sekcja zwłok wykazała, że kobieta zginęła od ciosów zadanych siekierą w głowę. Trwa ustalanie okoliczności, w jakich doszło do zabójstwa i motywu działania podejrzanego – powiedział PAP Łukasz Wojtasik z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Zobacz także

Przybyli jako pierwsi na miejsce zdarzenia policjanci zastali w mieszkaniu zwłoki kobiety. Oskarżony zranił ją w głowę. Niedługo potem został zatrzymany. Miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego. 62-letni mężczyzna usłyszał już zarzut zabójstwa swojej konkubiny. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo nawet karę dożywotniego więzienia.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku 

RadioZET.pl/PAP