Zamknij

62-latek zabił żonę nożem i wyskoczył z 10. piętra wieżowca

26.07.2020 18:10
zielona góra
fot. Shutterstock

62-letni mieszkaniec Zielonej Góry śmiertelnie ranił nożem swoją o rok młodszą żonę, a następnie wyskoczył z 10. piętra wieżowca, w którym mieszkał. Mężczyzna zginął na miejscu.

Podinsp. Małgorzata Barska z zespołu prasowego zielonogórskiej policji przekazała PAP, że przed godz. 8 rano funkcjonariusze otrzymali informację, iż w jednym z bloków przy ul. Lisiej 62-latek zaatakował nożem swoją żonę. "Później wyskoczył z 10. piętra wieżowca, w którym mieszkał" – powiedziała.

"Oboje małżonkowie zginęli na miejscu. O sprawie poinformował nas 41-letni syn pary, który zdołał uciec z mieszkania" – powiedziała Barska, wyjaśniając, że mężczyzna został otoczony opieką psychologiczną.

Tragedia w Zielonej Górze. Zabił żonę i popełnił samobójstwo

41-latek, który mieszkał razem z rodzicami, był jedynym bezpośrednim świadkiem tragedii. Ze względu na jego stan psychiczny nie został jeszcze przesłuchany.

Zobacz także

W 2014 r. 62-latek, po policyjnej interwencji, został zatrzymany ws. stosowania przemocy domowej. "Wtedy rodzinie założono niebieską kartę" – powiedziała Barska. Przyznała jednak, że procedurę niebieskiej karty wobec rodziny przestano stosować w czerwcu 2015 r., a sprawa mężczyzny nie zakończyła się postępowaniem karnym. "Mamy informację, że w ciągu pięciu ostatnich lat nie było w tej rodzinie, pod tym adresem, żadnych interwencji policyjnych" – dodała Barska.

Zobacz także

Według nieoficjalnych informacji PAP małżeństwo miało problem alkoholowy.

RadioZET.pl/PAP