Zamknij

Z kranów może lecieć zielona woda. Firma ostrzega mieszkańców

24.10.2019 21:44
Kran
fot. Pixabay

Zielona woda w kranach może zaskoczyć mieszkańców Wrocławia. Jak podają lokalne media, firma Fortum będzie w ten sposób sprawdzała szczelność miejskiej instalacji. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zielona woda w kranach we Wrocławiu. Firma Fortum od piątku 25 października przez kilka najbliższych dni będzie prowadziła kontrolę szczelności sieci ciepłowniczej wschodniej, zachodniej i północnej części stolicy Dolnego Śląska oraz niektórych południowych dzielnic miasta. 

Jak podaje ''Gazeta Wrocławska'', do wody będzie dodawany zielony barwnik. Firma Fortum zapewnia, że substancja jest bezpieczna zarówno dla ludzi i instalacji. 

Jeśli kolor wody z kranu się nie zmieni, to znak, że sieć jest szczelna, a wymiennik ciepła odpowiedzialny za jej podgrzanie działa poprawnie. W prawidłowo funkcjonującym węźle barwiona na zielono sieciowa woda grzewcza nie powinna mieszać się z wodą w instalacji wewnętrznej budynku 

Jacek Ławrecki z Fortum

Co zrobić, gdy z naszego kranu popłynie zielona woda? Firma Fortum apeluje do mieszkańców, by zgłaszać każdy taki przypadek dzwoniąc pod bezpłatny numer 993. Nie należy również korzystać z zabarwionej wody.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Wrocławska