Zamknij

To już koniec ciepła. Nadchodzi ostry atak zimy

Redakcja
21.02.2018 08:09
Ostry atak zimy i mrozu
fot. Agencja Gazeta

Jeżeli krajobraz za oknem przywodzi ci na myśl urokliwą wiosnę, pożegnaj się z nim, załóż czapkę i szalik, a potem rozpal w piecu. Nadciągają arktyczne mrozy.

W ciągu tygodnia pogoda nie powinna nas zaskoczyć, ale weekend dla miłośników ciepła będzie katastrofą. Termometry wskażą w niektórych regionach nawet - 15 stopni Celsjusza. Zima pierwsze ataki przypuści już w piątek, kiedy temperatura w kraju wahać się będzie od -3 do - 10 stopni. Mróz ma utrzymać się do poniedziałku.

Zagłosuj

Co wolisz?

Liczba głosów:

Prognoza pogody na 21 lutego

Jak informuje IMGW, basen Morza Śródziemnego znajduje się pod wpływem niżu znad południowych Włoch. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtuje rozległy wyż z centrami w rejonie Wielkiej Brytanii, północnej Skandynawii i Białorusi. Polska jest w obszarze pomiędzy wspomnianym wyżem a rozległym niżem znad Włoch w zimnym polarnym powietrzu.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1010 hPa i będzie rosło.

W środę w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, lokalne rozpogodzenia. Miejscami, zwłaszcza na krańcach północnych oraz na południu i południowym wschodzie kraju słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna przeważnie od -1 st. na wschodzie do 3 st. na zachodzie, zimniej lokalnie na północnym wschodzie i w kotlinach karpackich do -3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-wschodni.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, lokalne rozpogodzenia. Miejscami, zwłaszcza na północy i na południu kraju, możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -11 st. na północnym wschodzie i w kotlinach górskich do -4 st., -3 st. na południu i lokalnie na północnym zachodzie, a najcieplej będzie nad samym morzem, lokalnie do -1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

Zobacz także

Prognoza pogody na 22 lutego

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże, lokalne rozpogodzenia. Miejscami na krańcach północnych oraz na południu i południowym wschodzie kraju możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -6 st. na północnym wschodzie do 1 st. na południowym zachodzie i na wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temperatura minimalna -7 st. Wiatr słaby, północno-wschodni.

W czwartek w stolicy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna -2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

RadioZET.pl/PAP/WP/MAAL