Zamknij

Z mrozem nie ma żartów. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia

Redakcja
26.02.2018 22:04
ZIMA
fot. East News

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia w związku z silnym mrozem. Ostrzeżenia obowiązują na terenie niemal całego kraju. W Warmińsko-mazurskiem i Podlaskiem  temperatury mogą spaść nawet do minus 23 stopni.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia w związku z silnym mrozem. Ostrzeżenia obowiązują dla całego kraju z wyjątkiem województwa opolskiego oraz części województw: dolnośląskiego i zachodniopomorskiego.

Jak podano, na Pomorzu może lokalnie spaść do 15 cm śniegu, tam we wtorek umiarkowany i silny wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Zagłosuj

Lubisz zimę?

Liczba głosów:

Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydaje się wtedy, gdy zjawiska meteorologiczne mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Na obszarach, dla których wydano ostrzeżenia można się spodziewać m.in. utrudnień w ruchu drogowym.

Z komunikatu IMGW wynika, że najniższa temperatura może wystąpić w województwach: warmińsko-mazurskim i podlaskim. Tam według prognoz temperatura minimalna w nocy osiągnie od -19°C do -15°C, miejscami spodziewany jest spadek temperatury do -23°C. W dzień temperatura maksymalna od -13°C do -8°C.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Zimno będzie również w województwie dolnośląskim, gdzie synoptycy prognozują temperaturę minimalną w nocy od -18°C do -15°C.  Z kolei w dzień temperatura maksymalna wyniesie od -10°C do -7°C.

W województwach: zachodnio-pomorskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, lubelskim i śląskim temperatura minimalna w nocy osiągnie od -16 do -13 stopni.

Wypełnij PIT z Fundacją Radia ZET - ściągnij darmowy program

Z kolei na Pomorzu temperatura minimalna nocą osiągnie od -15°C do -12°C, lokalnie do -20°C. Cieplej będzie jedynie nad samym morzem (około -10°C). Temperatura maksymalna w dzień od -9°C do -6°C, tylko nad morzem od -5°C do -3°C.

W pozostałych częściach kraju temperatura minimalna nocą może spaść do - 15°C; na większości obszarów ostrzeżenia będą obowiązywać do początku marca.

RadioZET.pl/maal